Renault Megane, yeni plug-in hibrid teknolojisi


Renault, Megane'a hafif bir ferahlık vererek

Renault, Megane'a hafif bir ferahlık vererek Ford Focus ve Volkswagen Golf'ün aile hatchback pazarındaki egemenliğini ortadan kaldırmayı umuyor.

Dışarıdaki güncellemeler asgari düzeydedir, ancak gelişmiş teknoloji ve yeni bir hibrid güç aktarma organı sunulmaktadır.

 

İkincisi, Renault'nun 'zar zor fark edilen vites değişiklikleri' sağlayabileceğini iddia ettiği otomatik bir şanzımanla eşleştirilmiş iki elektrikli motorlu 1.6 litrelik dört silindirli bir motor kullanan benzinli elektrikli bir ünitedir.

Pil kapasitesi 9.8kWh'dir ve 84mph (135km / s) hızlara kadar 40 mil (64 kilometre) kadar tümüyle elektrikli bir menzil sağlar. Yalnızca lansman sırasında Megane arazisinde bulunacak, ancak daha sonraki bir tarihte hatchback serisine eklenecek.

 

Plug-in hibrid güç aktarma organı sadece piyasaya sürüldüğünde Megane sitesinde mevcuttur.  (Renault)Plug-in hibrid güç aktarma organı sadece piyasaya sürüldüğünde Megane sitesinde mevcuttur. (Renault)

 

Kabinde yeni bir 9.3 inç multimedya ekranı ve 10.2 inç gösterge paneli ekranı varken, gelişmiş bir hız sabitleme sistemi artık mevcut. Dışarıda, geceleri görüşü iyileştirmenin yanı sıra araca daha güçlü bir görünüm kazandırmak için LED farlar var.

Sportif Renault Megane RS hot hatch da güncellendi ve giriş seviyesi motor düşürüldü. Bunun yerine, 1.8 litrelik motorun 296bhp versiyonu ürün yelpazesine dahil edilmiştir ve 420Nm'de daha fazla torka sahiptir (390'dan itibaren).

 
 
47 Görme