YERLİ OTOMOBİLİN FİYATI!


YERLİ OTOMOBİLE YERLİ OTO SOSYAL AĞ OTOBONİ YAYINDA

İŞTE YERLİ OTOMOBİL İÇİN FİYATINA ETKİ EDEN NEDENLER

 

Otoboni uygulamasını Appstore ve Google play Store dan indirebilirsiniz.

 

 

Otomobilde dikkatinizi çekti cumhurbaşkanının söylediği bir söz oldu dünyanın sınıfta dünyanın en uygun maliyetli otomobil üretilir dedi çünkü biliyorum ki halkımız bunu özellikle istiyor Yani biz de otomobili Tamam alalım ama kaç para alacağız?

 

Bizim gücümüz Yetecek mi diyor yani en ucuz en uygun maliyetli aracı üreteceğiz Bence bir mucizedir bu çok önemli bunun sebeplerinde Resmi Gazete bugün yayınlandı aslına bakılırsa devlet Çok ciddi bir destek veriyor yani vergiler alınıyor vesaire güvercinlerden vergilerden muaf tutuluyor.

 

Hatta personelin sigorta primleri dahi devlet tarafından ödeniyor vesaire çok hem yer tahsisi biliyorsunuz Yani bir arsa Bedeli ödemeyecekler.

 

Bunlar çok çok önemli teşvikler dolayı işte bu maliyet olarak düşecek Bu da çok çok için en önemli Onun dışında çok güzel teknik veriler var ortada bizim belki de en çok kıl böyle sürekli aynı şeyi tekrarlamaktan ezberlediğimiz teknik veriler Bunlar mesela 2 tane otomobilin biri 200 biri 400 beygir gücünde olacak bu çok önemli yine 30 dakikada hızlı şarj edebileceksiniz.

 

Büyük fayda diyebilirim özelliği 500 kilometre Menzil edilecek yani bizim en çok dinlenen girdiğimiz şu güne kadar Eğer İstanbul'dan biri bankaya kadar kesintisiz gidemiyor sanız otomobil otomobil değildir istediğin kadar teknolojik olsun diyordu görüyoruz Biz buradan binip Ankara'ya kadar çok rahatlıkla bu araçla yolculuk yapabileceğiz.

 

Hatta yolda bir mola verdiğimizde bir 30 dakikalık Mola verirken bir Çay kahve yemek molası verirken yeniden şarj edebileceğiniz ve o şarjda da Yaklaşık 300 kilometre daha fazla gitme şansı da bulacak Bu da çok önemli 7.6 saniyede bir tanesi 7.6 saniyede 0'dan 100 kilometre hıza çıkabiliyor oldukça iyi bir performans ama öbürü daha da o da 4.8 saniyede 0100 tamamlıyor bir başka böyle bir avantajı var yani daha çok doğru Üretir ve hızlanması çok daha başarılıdır.

 

Ne gibi avantajları var benzinli yada dizel araçlara göre Tabii en önemli avantajı yakıt yakıt tasarruf niye çünkü  içten yanmalı motor Motor dediğimiz termik motorlarda 36 Dolar civarında bir durum söz konusu aracın deposuna koymuş olduğunuz yakıtın %36'sını ödemiştir diyorsunuz yani kullanıyorsunuz Sizin isminiz ne var ne yok imza 74 nü  atıyorsunuz.

 

Ödemiş olduğunuz paranın yüzde 60'ı gidiyor yaklaşan teknolojiler geliştirdiğini ilan eden çeşitli markalar Olanlar oldu elektrikli Otomobilde söz konusu değil bu insanları açan söz konusu yani ona yüklediği yüzde sekseni senin üstünde kullanabiliyorsunuz.

 

çünkü elektrikli  motorlarda mekanizmalar oluşturduğu basınçla çalışan mekanizmalar da tasarruflu yani onu elektrik olarak kullansanız bile çok ciddi bir avantaj kazanıyorsunuz Yani mesela %80 lere varan kullanım söz konusu.

 

Diğer özelliklere bakacak olursak  oldukça gelişmiş durumu Yenisini başlangıcındayız bu başlangıç sırasında işin içine girdiğimiz için bence çok iyi bir adım atmış olduk Çok önemli bir adım atmış oldum açıkçası işin o tarafından ziyade şu tarafını çok daha önemsiyorum bu otomobiller Bu teknolojileri Aslında güvenlik için kullanacaklar yani Klimayı Siz gelmeden önce biraz erken açıp Levent olmasını isteyebilirsiniz zaten cep telefonunda ne yapmak mümkün.

 

Şu anda Yani araçtan yapmaya dönüşecek sadece ama çok Daha önemlisi Bence bu teknolojinin otomobildeki güvenliğini sağlaması mesela 3 4 kilometre 5 kilometre ileride belki daha da fazla ileride bir kaza olmuş öndeki bu teknolojiye sahip araçlar Bunu size arkada bir kaç kilometre geriden gelirken sana haber verecek Burada kaza var yolunu değiştirme ya artık Emine al veya kar var onları haber verecek tehlike var o tehlike anında kilometrelerce sizin Aracınıza iletecek bu çok çok daha önemli!Tahminimizce Çok çok ekonomik bir fiyata satılacak.