İKINCI EL OTOMOBIL TAVSIYELERI


İKINCI EL OTOMOBIL TAVSIYELERI NELERDİR ?

Neye ihtiyacınız var?

Burada “kalabalık bir aile misiniz?”, “eşya çok taşıyor musunuz?” gibi sorulara cevap vermeniz gerekiyor. Bu doğrultuda geri bildirimlere göre ihtiyacınıza uygun bir araba almış olursunuz.

Dizel mi benzinli mi?

Bu soru yıllardır sorulmakta. Akabinde de sağlıklı bir cevap elde edilememektedir. Ancak en kısa yoldan cevabını siz kendinize vermelisiniz. Bunun için küçük bir hesap yapmalısınız. Yıllık kaç kilometre ortalama ile yol yaptığınızı hesaplayın. Yine aynı yıl içerisinde bakım, gider ve kasko gibi evrakların değerlerini hesaplayın. Benzinli ve dizel arasındaki farka göre aslında alacağınız aracın yakıt cinsini belli etmeniz gerekiyor.Tüketim konusunda Fransız modeller trendFransız modeller tüketim konusunda size avantaj sağlayabilir. Burada Renault Megane 1.5 dCi tüketim ortalaması konusunda başarılı. Bunun yanında Peugeot 308 ve 3008 modelleri dizel motorlarıyla tüketim konusunda size yardımcı oluyorlar.Citroen tarafında ise C-elysee, C4 gibi modeller tüketim konusunda yüzünüzü güldürecektir.1.6 Dizel Motorlarda ise peugeot 508 tavsiye ederim.

Hangi hacimde motor tercih etmeliyim?

Büyük hacimli motorlar özellikle uzun yolculuklarda daha fazla keyif sağlar. Uzun ömürlü olmalarıyla da meşhurdur bu motorlar. Ancak alacağınız aracın yaşı ve motor hacminin ters orantısıyla işleyen bir vergilendirme sistemimiz var. Burada yüksek hacimli motora sahip araç genç olursa cebinizde büyük bir delik açabilirsiniz.

Hasarlı araç almak ne kadar mantıklı?

Hasarlı araç alam opsiyonu da tercihinize sunulmuş detaylardan biridir. Burada işlerden biraz anlıyorsanız ve aracı satarken tramer sorgusunda çıkacak olan hasar kaydı sizin için sorun teşkil etmeyecekse bu tarz araçları satın alabilirsiniz. Cüzzi bir ücret ile bu aracı yaptırıp binmeniz mümkün. Eğer ki daha konforlu bir aracı uygun fiyata yakalama opsiyonunuz var ise bunu değerlendiilmeli