Hangi Yedek Parça?


Hangi Yedek Parça-Nerden Alınır-Nasıl

Araç yedek parça seçimlerinde gerek servislerin ve gerekse araç sahiplerinin kaliteden asla taviz vermemeleri gerekmektedir. Canlarımızı emanet ettiğimiz arabalarımızın güvenli bir biçimde kullanılması için bu parça seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır.Araç yedek parçalarının seçimlerinde en büyük sorumluluk araç servis firmalarına düşmektedir. Kaliteli hizmet sunan oto servisleri yedek parça seçimlerinde mutlaka kaliteli ve garantili parça üretimi/satışı yapan firmaları tercih etmeleri gerekmektedir.

Oto yedek parçatemininde araç servis firmalarının kaliteli yedek parça üreticilerine ulaşmasında iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar;Orjinal ve garantili yan sanayi yedek parça satışı gerçekleştiren distrübitör firmalar, toptancılar veya perakendeciler ile iletişime geçmekİnternet üzerinde kaliteli ve garantili yeden parça satışı yapan yedek parça sitelerinden temin etmek.

Yedek Parça Seçimlerinde İnternet Üzerinden Teminin AvantajlarıAraç bakım ve onarımlarında yetkili servislerde garanti süresi geçmiş araçların bakım ve onarım masrafları oldukça yüksek çıkmaktadır. Bu nedenle özel oto servislerinde bakım onarım gerçekleştirirken yedek parçayı internet üzerinden temin etmeniz hem tamir süresini kısaltmakta hem de daha ekonomik ücretler ile araç tamiri ve bakımı gerçekleştirilmesinizi sağlamaktadır.Yetkili servis haricindeki özel araç servislerinin parça teminini kolaylaştırmakta ve servislerin güvenilirlik ve tercih edilebilirlik seviyelerini yükseltmektedir. Bu doğrultuda servislerin müşteri memnuniyet seviyeleri de artmaktadır.Merdiven altı olarak tabir edilen atölyelerde oynanmış veya bozuk parçaların hile yolu ile kullanılabilir hale getirilmesi ile elde edilen yedek parçaların kullanılması engellenmiş olur.

Oto Yedek Parçalarının Seçimlerinde Kategori Sistemi İnternet üzerinde oto yedek parçaararken parça numarasını bilmenize gerek yoktur. Partvendo; uyguladığı kategori sistemi ile araçlarınız için parça seçiminde doğru parçaya erişim için büyük kolaylık sağlamaktadır. Lastik, akü, yağ gibi yardımcı ana kategorilerdeki ürün filtreleme ve alt kategorilendirme sistemleri ile bu ürünleri kolayca seçebilirken; mekanik, elektrik elektronik, dizel, motor, bakım, hasar vb gibi gruplara ayrılabilen yedek parça ana kategorisinde ise aracınızın markası, modeli ve motor hacmini seçerek doğru parçaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey premimum veya ekonomik markalar arasından istediğinizi seçmek olacaktır.Bu kategori sisteminin uygulanması gerek oto servislerinin ve gerekse araçları için gerekli olan yedek parça ürünlerini kendileri temin etmek isteyen araç sahiplerinin parça seçimlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.